مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرق یا اعلام اینکه 60 درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی سالمند هستند، گفت: 53 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند.

به گزارش تبریزبیدار: محمد کلامی با بیان اینکه سالمندان حافظان اخلاق و حرمت در جامعه هستند، اظهار کرد: حضور سالمند با تجربه در خانواده تنور مهر و عشق را در خانواده گرم‌تر می‌کند و در تربیت درست فرزندان مؤثر است.

وی با اعلام اینکه 60 درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی سالمند هستند، گفت: 53 هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان قرار دارند.

کلامی افزود: پرداخت کمک معیشت، تأمین هزینه‌های مسکن، اعطای وام کارگشائی و تأمین هزینه‌های بهداشت و درمان و نگهداری سالمندان در منزل از جمله خدمات کمیته امداد استان به سالمندان تحت حمایت است.

وی با تأکید به اینکه فرزندان باید در خانواده حرمت به بزرگ‌ترها را یاد بگیرند، افزود: فرزندانی که حرمت سالمندان را حفظ می‌کنند در زندگی موفق‌تر از همسالانی هستند که به بزرگ‌ترها احترام نمی‌گذارند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه وجود سالمند در خانواده سد محکمی در مقابل نفوذ بی‌اخلاقی است، بیان کرد: حفظ حرمت سالمندان وظیفه همه است و اگر این حرمت شکسته شود حرمت خانواده نیز از بین می‌رود.

کلامی با اشاره به ترویج فردگرایی در فرهنگ غربی، گفت: در جامعه غربی خانواده و سالمندان حرمت ندارند و فرزندان خانواده گریز هستند چون وجود سالمند را مزاحم خود تلقی می‌کنند.