در آخرین ارزیابی انجام شده توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سال جاری، سمند معمولی ایران خودرو تبریز همانند سورن توانست دو ستاره کیفی را در رده خودروهای بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان دریافت کند.

به گزارش تبریزبیدار: مدیر عامل این شرکت در جلسه هماهنگی با مدیران ضمن اعلام این خبر افزود: سمند معمولی EF7 و XU7 سرانجام با ارزیابی‌های انجام گرفته توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران توانستند با توجه به اخذ یک ستاره کیفیت در سال 95، دومین ستاره کیفی خود را در سال موسوم به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال کسب کنند.
حمید حاجی‌زاد منصور گفت: این موفقیت مرهون زحمات بی‌بدیل تمامی کارکنان چه در حوزه تولیدی و عملیاتی و چه در حوزه ستادی بوده که با سعی و تلاش شبانه روزی خود توانستند بار دیگر شایستگی‌های خود را در صنعت خودروسازی نشان دهند. 
مدیرعامل ایران خودرو تبریز خاطر نشان کرد: پیش از این سمند ایران خودرو تبریز یک ستاره از ۵ ستاره را در اختیار داشت و در حال حاضر درسبد محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بعد از دنا، دانگ فنگ H30کراس و سمند سورن  سمند معمولی ایران خودرو تبریز با کسب دو ستاره کیفیت به عنوان با کیفیت‌ترین خودروهای بازار کمتر از ۵۰ میلیون تومان شناخته می‌شوند.
حاجی زاد منصور تأکید کرد: این ارزشیابی نشان می‌دهد که سمند معمولی ایران خودرو تبریز از نظر کیفیت مونتاژ، رنگ، نفوذ آب، نفوذ صدا و استحکام به مراتب بالاتر از سایر رقبای هم تراز خود است.  
مدیرعامل ایران خودرو تبریز با اشاره به اینکه در سال قبل سمند سورن نیز توسط شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران به کسب دو ستاره کیفیت دست یافته بود، اعلام کرد: تمامی محصولات تولیدی ایران خودرو تبریز دو ستاره کیفیت را کسب کرده اند که این مهم نوید بخش رشد و تعالی صنعت خودرو در شمالغرب کشور می‌باشد.  
ایران خودرو تبریز با تولید روزانه بیش از 400 دستگاه انواع خودروی سواری توانسته است تا دهه اول مهرماه سال جاری بیش از 47 هزار دستگاه انواع خودروی سمند و سورن را تولید کند.