روابط عمومی شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای خواستار هوشیاری و آمادگی شهروندان برای مقابله با خطرات احتمالی وزش باد شدید، رگبار باران و رعد برق طی روزهای آینده در این شهر شد.

به گزارش تبریزبیدار: روابط عمومی  شهرداری تبریزبا صدور اطلاعیه ای خواستارهوشیاری و آمادگی شهروندان برای مقابله با خطرات احتمالی وزش باد شدید، رگبار باران و رعد برق طی روزهای آینده در این شهر شد.

 از روز چهارشنبه تا جمعه این هفته ناپایداری در قسمت هایی از استان بصورت وزش باد شدید، رگبار باران و رعد و برق بر اساس پیش بینی های صورت گرفته توسط هواشناسی استان وجود دارد.
بر این اساس اداره کل روابط عمومی شهرداری تبریز به شهروندان توصیه کرد از گذاردن اتومبیل درکنار درختانی که احتمال سقوط به دلیل وزش باد شدید دارند، خودداری کنند.

در اطلاعیه اداره کل روابط عمومی شهرداری تبریزهمچنین از شهروندان خواسته شده است ازگذاشتن اشیاء سبک درپشت بام ها خودداری کنند تا در صورت وزش باد شدید از وقوع حوادث ناخواسته جلوگیری شود.

در اطلاعیه روابط عمومی شهرداری تبریز تصریح شده است: نیروهای خدماتی و امداد رسان همراه با ستاد مدیریت بحران از شب گذشته در آمادگی کامل به سر می برند.

همچنین شهروندان محترم می توانند در صورت بروز اتفاق غیرمترقبه و نیاز به حضور نیروهای خدماتی مراتب را به سامانه 24 ساعته 137 شهرداری تبریز اطلاع دهند.

همچنین در این اطلاعیه با اشاره اعلام آماده باش سراسری به پایگاه های آتش نشانی کلان شهر تبریز از طرف ستاد مدیریت بحران اعلام شده است : پیرو اطلاعیه جوی اداره کل هواشناسی استان، طی روزهای چهارشنبه تا یکشنبه 96/7/9 بطور متناوب شرایط ناپایدار جوی در استان پیش بینی می شود که روزهای چهارشنبه تا جمعه ناپایداری بیشتر در نواحی شمالی و شرقی استان بصورت وزش باد شدید، رگبار باران و رعد و برق و در نواحی مستعد احتمالا بارش تگرگ و آبگرفتگی معابر خواهد بود هوشیاری شهروندان در مواجه با اتفاقات احتمالی مورد انتظار است.

در خصوص وضعیت آب هوای استان گفتنی است: از روز شنبه بارش در سطح استان گسترده بوده و با وزش باد شدید و احتمالا گرد و غبار نیز همراه خواهد بود ؛ از روز پنجشنبه کاهش دما بویژه در نواحی شمالی و منطقه ارسباران محسوس خواهد بود.

مدیریت بحران شهرداری تبریزنیز پیرو اطلاعیه اداره کل هواشناسی آرذبایجان شرقی در خصوص شرایط ناپایدار جوی در روزهای آینده، به شهروندان هشدارداد.